Lasi, Uzzini,Apdrošini!

Apdrošināšana ir IIZI.

Tevi uztrauc OCTA cenu pieaugums? Uzzini par to vairāk!

Lai piedalītos ceļu satiksmē, OCTA polise ir obligāta, bet pēdējā laikā par to dzirdam ne tās labākās ziņas – polises cena paliek arvien lielāka. Kāpēc tā un ko iesākt, lai par polisi nāktos izdot pēc iespējas mazāk? Iegūsti atbildes uz šiem jautājumiem raksta turpinājumā!

Lasīt vairāk
Elektroenerģijas patēriņš – kā to samazināt?

Tu vēlies uzzināt, kā samazināt rēķinu par elektrību? IIZI blogs sniedz Tev nepieciešamo informāciju, lai, nezaudējot komfortu, izdevumi samazinātos.

Lasīt vairāk
Kā atrast lētākos aviobiļešu piedāvājumus? Te ir atbildes!

Esi nolēmis iegādāties aviobiļetes? Izlasi IIZI blogā esošos padomus, lai Tu zinātu, kā atrast visizdevīgākos piedāvājumus!

Lasīt vairāk

Ne velti ceļošanu sava brīvā laika pavadīšanai izvēlas tik liels cilvēku skaits – kā teicis ceļošanas blogeris un fotogrāfs Matejs Karstens (Matthew Karsten), “ieguldījums ceļojumā ir ieguldījums sevī”. Taču, lai šis ieguldījums radītu patiesu prieku un ceļojuma laikā Tevi nepatīkami nepārsteigtu pēkšņi izdevumi, palīdzēt var ceļojumu apdrošināšana. Ja vēlies zināt, kā parūpēties par savu drošību un kura apdrošināšanas polise ir Tavam ceļojumam piemērotākā, iepazīsties ar šajā rakstā esošajiem padomiem!

Foto: Pixabay.com

Liela nozīme – ceļojuma galamērķim

Nav iespējams noliegt, ka ceļojuma galamērķis būtībā ir svarīgākā izvēle – no tā atkarīgas gan ceļojuma izmaksas un ceļā pavadāmais laiks, gan tas, kādas aktivitātes būs iespējams izbaudīt. Arī ceļojuma apdrošināšanas aspektā galamērķis ir ļoti svarīgs. Lielākoties pirms polises pieteikšanas nepieciešams norādīt, vai ceļojuma teritorija atrodas Eiropā vai pasaulē. Lielākā daļa apdrošinātāju Eiropas teritorijā iekļauj arī citas iecienītas atpūtas vietas (Kanāriju salas, Ēģipte, Maroka, Turcija, Tunisija un citas), savukārt apdrošināšana visā pasaulē pieejama gan ar, gan bez izņēmumiem. Sevišķu uzmanību pasaules teritorijai pievērs, ja dodies uz ASV, Kanādu, Austrāliju, Jaunzēlandi vai Japānu, jo tie ir biežākie izņēmumi pasaules teritorijām.

Neaizmirsti par EVAK!

Vai zini, ko nozīmē šī četru burtu kombinācija? EVAK ir Eiropas veselības apdrošināšanas karte, un tā sniedz iespēju saņemt valsts apmaksātu nepieciešamo un neatliekamo veselības aprūpi Eiropas Savienībā, Eiropas Ekonomikas zonā (Norvēģijā, Islandē, Lihtenšteinā) un Šveicē. Turklāt – EVAK tiek izsniegta bez maksas un ir derīga trīs gadus. Starp citu, EVAK kartei var pieteikties arī elektroniski un saņemt to pa pastu, kas varētu būt īpaši ērti tad, ja Tu dzīvo tālāk no pilsētām, kurās EVAK izsniedz fiziski.

Foto: Pixabay.com

Aviopasažieriem – savas tiesības

Ja ceļojumā grasies doties ar lidmašīnu, vērts iepazīties ar Patērētāju tiesību aizsardzības centra sagatavoto informāciju par aviopasažieru tiesībām. Kompensāciju un atbalstu iespējams iegūt, ja lidojums tiek atcelts vai tas kavējas, kā arī gadījumos, kad pasažierim pret paša gribu tiek atteikta iekāpšana lidmašīnā. Atlīdzību iespējams prasīt arī gadījumos, kad bagāža iznīcināta, sabojāta, pazaudēta vai aizkavēta kādas ES lidsabiedrības reisā.

Apdrošināšanas polise jāizvēlas laicīgi

Plānojot ceļojumu, nākas saskarties ar dažādām darbībām – maršruta sastādīšanu, biļešu iegādi, naktsmītņu rezervāciju u.c. Svarīga ir arī šo darbību secība. Apdrošināšanas polisi ieteicams iegādāties pēc tam, kad zināms gan ceļojuma galamērķis, laiks un pārvietošanās veids, gan aptuvenais darbības plāns (ar kādām aktivitātēm ceļojumā plāno nodarboties). Taču apdrošināšanu nevajadzētu atlikt uz pēdējo brīdi – atsevišķi segumi (piemēram, nokavēts tranzīta lidojums vai ceļojuma atcelšana neparedzētu iemeslu dēļ) var tikt apdrošināti konkrētā laika periodā pirms ceļojuma sākuma.

Foto: Pixabay.com

Pievērs uzmanību iekļautajiem riskiem!

Ar lēmuma pieņemšanu par to, ka apdrošināšanas polise nepieciešama, viss nebeidzas. Apdrošināties iespējams pret ļoti dažādiem riskiem – sākot ar medicīniskiem izdevumiem un beidzot ar sporta inventāra nolaupīšanu. Pirms polises iegādes noteikti pārliecinies, vai tā sedz Tev nepieciešamos segmentus!

Ja tuvākajā laikā esi ieplānojis ļaut atpūsties savam ķermenim un prātam, dodoties ceļojumā, neaizmirsti visu saplānot laikus – tas aiztaupīs lieku stresu pēdējās dienās pirms došanās ceļā. Savukārt, ja Tev svarīgs arī sirdsmiers ceļojuma laikā, ceļojumu apdrošināšanas polise var palīdzēt!

 

Mēs parūpēsimies, lai Tu saņemtu pašu labāko risinājumu!