Lasi, Uzzini,Apdrošini!

Apdrošināšana ir IIZI.

KRITISKĀ SASLIMŠANA – TEV IR IESPĒJA SEVI PASARGĀT!

KRITISKĀ SASLIMŠANA – TEV IR IESPĒJA SEVI PASARGĀT!   Dzīve ir skaista, ja vien vari pats par sevi parūpēties un arī parūpēties par saviem mīļajiem. Taču ne vienmēr dzīvē visu var paredzēt! Kritiskās saslimšanas kā Vēzis, Miokarda infarkts, Trieka, Paralīze, Laimas slimība, HIV, Multiplā skleroze, un citas nopietnas slimības, ir tikai daļa, kas var skart […]

Lasīt vairāk
Elektroenerģijas patēriņš – kā to samazināt?

Tu vēlies uzzināt, kā samazināt rēķinu par elektrību? IIZI blogs sniedz Tev nepieciešamo informāciju, lai, nezaudējot komfortu, izdevumi samazinātos.

Lasīt vairāk
Kā atrast lētākos aviobiļešu piedāvājumus? Te ir atbildes!

Esi nolēmis iegādāties aviobiļetes? Izlasi IIZI blogā esošos padomus, lai Tu zinātu, kā atrast visizdevīgākos piedāvājumus!

Lasīt vairāk

Tevi uztrauc OCTA cenu pieaugums? Uzzini par to vairāk!

Savs auto sniedz virkni ērtību – ir tik patīkami, ja jebkurā diennakts laikā vari doties nelielā izbraucienā pa pilsētu vai arī, dodoties uz darbu, nav jāatrodas pārpildītā sabiedriskajā transportā. Taču automašīnas uzturēšana prasa arī zināmus izdevumus – reizi pa reizei jāiegādājas kāda jauna detaļa, jānodod auto gādīgo autoservisa darbinieku rokās vai arī jāsamaksā ceļa nodoklis.

Foto: Pixabay.com

Obligāta komponente ir arī OCTA polise, taču pēdējā laikā par to dzirdam ne tās labākās ziņas – polises cena paliek arvien lielāka. Kāpēc tā un ko iesākt, lai par polisi nāktos izdot pēc iespējas mazāk? Iegūsti atbildes uz šiem jautājumiem raksta turpinājumā!

Kāpēc OCTA polise kļūst dārgāka?

Varam pačukstēt – sadārdzinājumu diemžēl ietekmē ne viens vien faktors. Jau vairākus gadus apdrošināšanas kompānijas OCTA lauciņā saskaras ar ievērojamiem zaudējumiem, taču ir vēl vairāki iemesli, kāpēc, iegādājoties OCTA polisi, maciņu nākas atvērt plašāk:

  • Strauji pieaug izmaksāto atlīdzību summa, bet apdrošināšanas prēmiju pieaugums ir ievērojami kūtrāks – kā liecina Latvijas apdrošinātāju asociācijas statistika, 2016. gadā izmaksāto atlīdzību summa ir par 19% lielāka nekā 2014. gadā, tomēr OCTA polišu cenas šajā periodā bija pieaugušas vien par 3%. 2017. gadā izmaksāto atlīdzību summa noteikti būs vēl lielāka. Līdz šim apdrošinātāji lielās konkurences dēļ kavējās cenas celt straujāk, tomēr šobrīd zaudējumi ir pārāk lieli un apdrošinātājiem nav citu izvēles iespēju. Pēc IIZI datiem 2017. gadā (līdz šim), salīdzinot ar 2016. gadu, polises vidējā cena ir pieaugusi jau par 23% un tiek prognozēts, ka cenas no apdrošinātāju puses vēl vairākkārt tiks pārskatītas;
  • Aug arī cenas, kas saistītas ar automašīnas uzturēšanu. Piemēram, remontdarbi, kas jāveic pēc negadījuma, lielai daļai auto 2017. gadā izmaksā vairāk nekā pirms trīs gadiem;
  • Izmaksāto atlīdzību summu palielina arī fakts, ka arvien vairāk cilvēku ir informēti un zina, par ko var pieprasīt OCTA kompensāciju. Ja kādreiz visbiežāk tika pieprasīta kompensācija tikai par automašīnas bojājumiem, tad tagad cietušie ir informēti, ka OCTA kompensē arī materiālos zaudējumus par personai nodarītajiem veselības kaitējumiem; valsts un pašvaldību izdevumus par cietušo ārstēšanu un izmaksātajiem pabalstiem un pensijām; apbedīšanas izdevumus, kā arī pastāv iespēja saņemt vienreizēju maksājumu par nemateriālajiem zaudējumiem.
  • Diemžēl, bet audzis negadījumu skaits uz ceļiem, kas nozīmē tikai vienu – pieaug arī risks tajā iekļūt. Pēc Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) datiem, ceļu satiksmes negadījumu skaits, salīdzinot 2017. un 2016. gada 1. ceturkšņus, pieaudzis par teju 9%.

Foto: Pixabay.com

Trīs ieteikumi, lai samazinātu OCTA polises cenu kāpumu

Taču – vai no cenu kāpuma nekādā veidā nav iespējams izvairīties? Lai gan kopējā tendence ir nepārprotama, respektīvi, OCTA cenu līkne pastāvīgi slīd uz augšu, katram kaut nedaudz ir iespējams samazināt cenas palielinājumu. Mēs, IIZI, esam sagatavojuši trīs ieteikumus, lai Tava OCTA polise būtu maksimāli izdevīga (un nauda neizkūpētu kā attēlā redzamajam kungam):

  • Uz ceļa uzvedies prātīgi – respektīvi, centies neiekulties ceļu satiksmes negadījumā (CSN). Ja automašīnas vadītājs izraisījis CSN, polises cena lielākajā daļā gadījumu ievērojami palielināsies. To, cik atbildīgs braucējs esi, nosaka Bonus Malus sistēma – jo augstāka klase, jo zemāka polises cena. Bonus Malus klase tiek pārskatīta reizi gadā – septembra vidū. Tādēļ izraisītā CSN sekas (tfu, tfu, tfu!) izjutīsi vien pēc kārtējās tā pārskatīšanas. Līdz tam tava Bonus Malus klase saglabāsies iepriekšējā līmenī;
  • Iegādājies polisi uz ilgāku laiku – jo lielāks polises termiņš, jo mazāk Tev par to vajadzēs maksāt. Analizējot aktuālos 2017. gada datus, izpētījām, ka, iegādājoties polisi uzreiz gadam, vidējais ietaupījums, salīdzinot ar polises iegādi ik pēc trim mēnešiem, ir apmēram 59%;
  • Izmanto OCTA kalkulatoru – mūsu mājaslapā atradīsi īpaši ērtu OCTA kalkulatoru, kurā, ievadot galvenos datus par sevi un transportlīdzekli, iespējams saņemt piemērotāko un izdevīgāko polisi. Kalkulatoru ir svarīgi izmantot, jo dažādu apdrošinātāju cenas vienam un tam pašam objektam var atšķirties pat par 96%;
  • Tāpat atceries, ka OCTA vairs nav tikai lētākās cenas produkts. IIZI kalkulatorā atradīsi arī vairākus paplašinātās OCTA piedāvājumus, kas iekļauj, piemēram, palīdzību uz ceļa Latvijā vai kompensāciju par automašīnas labošanu pēc sadursmes ar dzīvnieku.

Polises cenu ietekmē vēl dažādi faktori, kurus gan ietekmēt nav iespējams. Piemēram, jo automašīna vecāka, lielāka vai ar lielāku nobraukumu, jo vairāk izmaksās OCTA polise. Nozīme ir arī tam, kur auto reģistrēts. Ņemot vērā, ka lielā pilsētā negadījuma iespējamība ir lielāka, arī polises cena tur mēdz būt augstāka.

Atceries – OCTA polise nav tikai kārtējā izdevumu pozīcija – tā pasargā Tevi no ievērojamiem zaudējumiem, kas var rasties, izraisot ceļu satiksmes negadījumu.

Esi drošs, esi IIZI!

Mēs parūpēsimies, lai Tu saņemtu pašu labāko risinājumu!