Lasi, Uzzini,Apdrošini!

Apdrošināšana ir IIZI.

KRITISKĀ SASLIMŠANA – TEV IR IESPĒJA SEVI PASARGĀT!

KRITISKĀ SASLIMŠANA – TEV IR IESPĒJA SEVI PASARGĀT!   Dzīve ir skaista, ja vien vari pats par sevi parūpēties un arī parūpēties par saviem mīļajiem. Taču ne vienmēr dzīvē visu var paredzēt! Kritiskās saslimšanas kā Vēzis, Miokarda infarkts, Trieka, Paralīze, Laimas slimība, HIV, Multiplā skleroze, un citas nopietnas slimības, ir tikai daļa, kas var skart […]

Lasīt vairāk
Tevi uztrauc OCTA cenu pieaugums? Uzzini par to vairāk!

Lai piedalītos ceļu satiksmē, OCTA polise ir obligāta, bet pēdējā laikā par to dzirdam ne tās labākās ziņas – polises cena paliek arvien lielāka. Kāpēc tā un ko iesākt, lai par polisi nāktos izdot pēc iespējas mazāk? Iegūsti atbildes uz šiem jautājumiem raksta turpinājumā!

Lasīt vairāk
Kā atrast lētākos aviobiļešu piedāvājumus? Te ir atbildes!

Esi nolēmis iegādāties aviobiļetes? Izlasi IIZI blogā esošos padomus, lai Tu zinātu, kā atrast visizdevīgākos piedāvājumus!

Lasīt vairāk

Elektroenerģijas patēriņš – kā to samazināt?

Visticamāk, ka savu ikdienu bez elektroenerģijas pat nevari iedomāties. Taču, kā jau tas pieņemts, par visu jāmaksā, un elektroenerģija nav izņēmums. Uzskati, ka Tavs skaitītājs griežas pārāk ātri? Mums Tev ir daži padomi, kā būtiski samazināt elektroenerģijas patēriņu!

Foto: Pixabay.com

Gaidīšanas režīms nemaz nav tik “nevainīgs”

Lai arī nedaudz, tomēr arī gaidīšanas jeb Standby režīmā elektroierīces mēdz patērēt elektroenerģiju. Visbiežāk gaidīšanas režīmā mēdzam atstāt televizoru, dekoderu, datoru, mikroviļņu krāsni un citas ierīces. Atceries – katra gaismiņa, kas spīd, patērē elektroenerģiju, tādēļ, ja ierīce netiek izmantota, atslēdz to no elektrotīkla. Izņēmums, protams, ir ledusskapis – to atslēdzot, Tu riskē ar pārtikas sabojāšanos, turklāt, atkārtoti pievienojot ledusskapi elektrotīklam, elektrības patēriņš kādu brīdi būs krietni augstāks.

Foto: Pixabay.com

A+++ ir labāk par A

Vai kādreiz esi prātojis, ko apzīmē uz elektroierīcēm esošie burti, bet atbildi uz šo jautājumu tā arī neesi ieguvis? Tās ir Eiropas Savienības izstrādātās enerģijas patēriņa klases. Jo augstāk attiecīgais burts alfabētā, jo mazāk enerģijas attiecīgā ierīce patērēs, līdz ar to A+++ klase ir visekonomiskākā, savukārt E, F un G klases ierīces to īpašniekiem var radīt galvassāpes (lasi – paaugstinātus rēķinus). Tāpēc, lai gan sākotnēji ekonomiskāks ledusskapis vai televizors var izmaksāt vairāk, ilgtermiņā ar šādas ierīces pirkšanu būsi trāpījis desmitniekā.

Apgaismojums – viena no lielākajām izdevumu pozīcijām

Lielu daļu no ikmēneša rēķiniem par elektroenerģiju sastāda apgaismes ķermeņu patērētā elektrība. Samazini to, veicot šīs darbības:

  • Kvēlspuldžu vietā izvēlies energoefektīvās spuldzes. Nenobīsties no to salīdzinoši lielākās cenas – ietaupījumu izjutīsi laika gaitā;
  • Lieko apgaismojumu izslēdz ­– piemēram, ja dodies uz dušu, apgaismojums istabā Tev nav nepieciešams. Savukārt, ja grasies nodoties lasīšanai dīvānā, izmanto galda vai sienas lampu, bet lustru izslēdz;
  • Regulāri tīri logus un spuldzes, kā arī lampu abažūrus – tādējādi būsi gan izkustējies un ieelpojis svaigu gaisu, gan nodrošinājis, ka mājoklī būs vairāk saulesgaismas, bet no lampām nākošā gaisma – spožāka.

Foto: Pixabay.com

Nozīme ir arī sīkumiem

Ja uzskati, ka vienīgais uzdevums, lai ietaupītu, ir samazināt lielākās uzdevumu pozīcijas, Tu kļūdies – nozīme jāpievērš arī salīdzinoši maznozīmīgākām detaļām, piemēram:

  • Pēc telefona vai portatīvā datora uzlādes no kontaktligzdas izrauj lādētāju;
  • Gatavojot ēst, izvēlies trauka izmēram piemērotāko krāsns riņķi;
  • Liekot mazgāties veļu, seko līdzi tam, lai veļas mašīna nebūtu pustukša vai, tieši otrādi – pārbāzta. Ņem vērā, ka arī ūdens uzsildīšana maksā naudu, tāpēc izvēlies pēc iespējas zemāku ūdens temperatūru.

Ko darīt ar ietaupīto naudu?

Veicot šajā rakstā minētās darbības, pēc nākamā elektrības rēķina saņemšanas Tu noteikti būsi krietni priecīgāks, bet Tavs bankas konts – pilnāks. Ietaupītos līdzekļus izmanto lietderīgi, piemēram, iegādājoties mājokļa apdrošināšanas polisi. Tā izmaksā salīdzinoši nelielu naudas summu, taču sniedz drošības sajūtu, ka, ja gadījumā radīsies kāda ķibele, finansiālie zaudējumi nebūs jāsedz Tev pašam.

Mēs parūpēsimies, lai Tu saņemtu pašu labāko risinājumu!