Kāpēc arī Tev nepieciešama ceļojumu apdrošināšana?


Nav nozīmes, vai Tavs ceļojums norisinās pieczvaigžņu viesnīcā vai ar mugursomu plecos un izstieptu īkšķi – ceļojumu apdrošināšana nepieciešama ikvienam.

Pasaule ir neparedzama, un dažādas likstas var uzklupt ik uz soļa. Īpaši uzmanīgiem jābūt ceļotājiem – kāds tālzemju bacilis vai nejaušs kritiens var pamatīgi izbojāt Tavu atpūtu, kā arī iecirst robu maciņā. Ja vēlies uzzināt, kā iegādāties tieši Tavam ceļojumam piemērotāko polisi, iepazīsties ar mūsu sagatavoto rakstu – garantējam, ka pēc tā izlasīšanas Tu būsi eksperts ceļojumu apdrošināšanas polišu jautājumos!

Ceļojumu apdrošināšanas kalkulators – Tavs virtuālais palīgs


Viens no mītiem, kas joprojām šad tad dzirdams no ceļotāju mutes, vēsta, ka piemērotākās polises atrašana prasa gana daudz laika – galu galā, jāiepazīstas ar katras apdrošināšanas kompānijas piedāvājumiem, jāsalīdzina visi plusi un mīnusi, cenas un tā tālāk, un tā joprojām. NEPAREIZI! Tavām vajadzībām piemērotāko polisi iespējams atrast pavisam ātri un vienkārši. Kā? Pavisam vienkārši – ceļojumu apdrošināšana online un ceļojumu apdrošināšanas kalkulators šo procesu padara pavisam elementāru. Ceļojumu kalkulatora darbības princips ir ļoti vienkāršs:

  • Ievadi informāciju par savu ceļojumu – galamērķi, laiku, personām, kuras dosies ceļojumā, atpūtas veidu un transportlīdzekļiem, kurus ceļojumā izmantosi;
  • Pēc tam, kad būsi iesniedzis informāciju, iegūsi ērti pārskatāmu informāciju par to, kuri apdrošinātāji piedāvā Tavam ceļojumam piemērotu polisi. Lai Tev būtu ērtāk izvēlēties, mēs rezultātus būsim sakārtojuši secībā, sākot ar piemērotāko risinājumu, ņemot vērā gan cenas, gan noteikumu kvalitāti Tevis izvēlētajiem segumiem, turklāt Tev būs iespēja iepazīties ar koncentrētiem izvilkumiem no katra apdrošinātāja noteikumiem, lai uzzinātu vairāk par specifiskākiem segumiem, piemēram, ar optiku saistītu izdevumu kompensēšanu nelaimes gadījumā;
  • Kad būsi izvēlējies piemērotāko apdrošinātāju, varēsi veikt polises iegādi un to nekavējoties saņemt savā e-pastā.
Tieši tik vienkārša ir ceļojumu apdrošināšana online!

Četri iemesli, kāpēc par ceļošanas polisi nevajadzētu aizmirstTu noteikti gribētu, lai visas ķezas un nebūšanas Tev met līkumu, vai ne? Arī mēs Tev to no sirds novēlam, taču, diemžēl, lai cik piesardzīgs arī Tu nebūtu, notikt var jebkas. Iepazīsties ar četriem piemēriem, kā ceļojums var pārvērsties strespilnā murgā.


Skaisti kalni un brīvais kritiensIedomājies situāciju – Tu dodies uz slēpošanas kūrortu, no kura loga paveras lieliska ainava; kūrortā Tevi sagaida gardas maltītes, relaksēšanās saunā, līdzi esi paņēmis arī savu otro pusīti, un šķiet, ka septiņas dienas paradīzes virsū ir sākušās. Taču, ak, vai – esi pārvērtējis savas slēpošanas prasmes un jau pirmajā dienā kalns izrādījies viltīgāks par Tevi, liekot kūleņot un galu galā iedzīvoties arī nopietnā traumā. Ar ārstēšanu viss, protams, līmenī – tiek pasūtīts spectransports Tevis transportēšanai, veikta operācija, nodrošināta labākā aprūpe un medikamenti, taču, ieraugot rēķinu, mati saceļas stāvus, un saproti, ka nākamos mēnešus (un varbūt pat gadus) nāksies tā pamatīgāk savilkt jostu, jo vajadzēs šķirties no padsmit tūkstošiem eiro. Un slēpošana arī beigusies (lai gan tā šādos brīžos ir pēdējā lieta, par ko uztraukties).

Mazs cinītis gāž lielu vezumuLatvijā odu un citu knišļu kodumi diemžēl ir ikdiena (protams, runājot par vasaras sezonu). Taču par laimi nopietnas veselības problēmas, ja vien Tev nav kāda alerģija, tie sagādāt nespēj. Bet atliek aizlidot dažus tūkstošos kilometrus tālāk, un briesmas pēkšņi sāk uzglūnēt no katra stūra. Iedomājies situāciju – Tu dodies uz kādu eksotisku valsti Āfrikas vidienē. Esi kārtīgi bruņojies (lasi – veicis nepieciešamo pošu kursu tepat, Latvijā), tomēr pēc kāda Tev pirmo reizi redzēta knišļa koduma jūti, ka īsti labi tas viss tomēr nebeigsies. Gala rezultāts – izbojāts ceļojums un kaudze ar rēķiniem par medicīniska rakstura pakalpojumiem. Nav tas labākais veids, kā pavadīt brīvo laiku.

Neredzamie “ciemiņi”Iedomājies, ka esi devies uz vienu no rietumu pasaules metropolēm – Parīzi. Lai vairāk naudas būtu vietējās gastronomijas baudīšanai, esi nolēmis ietaupīt naudu, izvēloties nomaļāku hosteli, un arī ceļojumu apdrošināšana online Tevi galu galā neuzrunāja. Ierodoties hostelī, pamani, ka tajā ir viss nepieciešamais, kas vajadzīgs – ērta gulta, silta duša un gana laba atrašanās vieta, kā arī ievērojami zemāka cena, salīdzinot ar pilsētas centrālajos rajonos esošajām viesnīcām. Taču, atgriežoties no garas pastaigas pa pilsētu, pamani, ka esi kļuvis par garnadžu upuri. Pazudis ir teju viss – sākot ar datoru un beidzot ar higiēnas piederumu maciņu. Labā ziņa – par bagāžas iekļaušanos nepieciešamajā svarā uztraukties nevajadzēs. Sliktā ziņa – lieli izdevumi un sabojāti nervi.

“Saīsinātais” ceļojumsEsi devies savā sapņu ceļojumā vairāk nekā nedēļas garumā. Palmas, supergardi kokteiļi, jūras smiltis, karstasinīgas dejas un ballītes – viss, kas nepieciešams pilnai laimei un bezrūpībai. Protams, izdevumi arī nav bijuši no mazajiem, taču, ak vai – jau pēc pāris dienām saņem ziņu, ka diemžēl laiks doties mājup. Iemesli tam var būt patiešām dažādi – sākot ar tuvāko cilvēku veselības likstām un beidzot ar neatliekamiem pienākumiem darbā vai biznesā. Arī šādā situācijā jārēķinās ne tikai ar “beigtu ballīti”, bet kārtējo robu budžetā, jo iegādāties biļeti uz mājām jau nākamajā dienā ir gana sālīti pat tad, ja atrodies kādā no tuvējām valstīm.

5 mīti par ceļojumu apdrošināšanuKā jau par teju ikvienu tematu, arī ceļojumu apdrošināšana ir kas tāds, par ko gan virtuālās, gan reālās sarunās tiek lauzti šķēpi, un nereti iespējams dzirdēt apgalvojumus, kas apdrošināšanas brokeriem labākajā gadījumā liek pasmaidīt. Lūk, pieci mīti, kas, ļoti iespējams, ir vieni no izplatītākajiem, ja runājam par ceļojumu apdrošināšanu.

Ja nu kas atgadīsies, par mani parūpēsies vēstniecībaŠajā mītā ir daļa patiesības. Tiesa gan, pavisam, pavisam neliela. Vēstniecība palīdzēs tad, ja, piemēram, kāds Tev būs nozadzis pasi, taču, ja dosies uz vēstniecību ar sūdzībām par, piemēram, veselības problēmām, Tev noteikti sniegs ieteikumus, kā ar tām tikt galā, taču izdevumi galu galā tāpat būs jāsedz pašam.

Man ir veselības apdrošināšanas polise – ar to taču pietiksJā, pietiks, ja ceļojuma laikā Tavs ķermenis strādās kā Šveices pulkstenis. Taču, ja kādā brīdī radīsies veselības problēmas, pastāv ļoti liela iespējamība, ka ar tām saistītos izdevumus nāksies segties pašam, jo praktiski visas veselības apdrošināšanas polises darbojas tikai un vienīgi tās valsts robežās, kurā tā iegādāta. Protams, savu daļu drošības, ceļojot par Eiropu, sniedz Valsts garantētā veselības apdrošināšana (EVAK), taču paļaujoties tikai uz to, vari iedzīvoties LIELOS zaudējumos.

Apdrošināšanas polise ir tikai lieki izdevumi, un tā ir dārgaJa mēs Tev jautātu, cik izmaksā maltīte vienai personai labā restorānā, kāda būtu Tava atbilde? Visticamāk, ka nosauktā summa sasniegtu vismaz 15 eiro. Ceļojumu apdrošināšana reizēm mēdz būt lētāka par pusdienām restorānā – piemēram, dodoties septiņu dienu garā ceļojumā uz kādu no Eiropas valstīm, izmantosi gan lidsabiedrības pakalpojumus, kā arī grasies pārvietoties ar auto, polises cena var būt pat zem 10 eiro (ar noteikumu, ka tās iegādei tiek izmantots ceļojumu apdrošināšanas kalkulators, kas ļauj atrast zemāko cenu).Kā minimumu ieteicams apdrošināt vismaz medicīniskos izdevumus par 70 000 eiro – šāds segums izmaksās mazāk par 5 eiro! Protams, polises cena ļoti lielā mērā var mainīties, ņemot vērā tā ilgumu, pārvietošanās veidu, plānotās aktivitātes, galamērķi, segumus, kurus vēlies apdrošināt utt., bet rezumē galu galā ir viens – ja vari atļauties doties ceļojumā, arī ceļojumu apdrošināšana online Tev noteikti būs pa kabatai.

Valstī, uz kuru es dodos, medicīnas aprūpe ir ļoti lēta, tāpēc polise nav vajadzīgaJa reiz medicīnas izdevumi šajā valstī ir tik zemi, tad tam jābūt arī kādam iemeslam. Un bieži vien iemesls ir tāds, ka sniegtie pakalpojumi gluži vienkārši ir zemas kvalitātes vai nepilnvērtīgi. Protams, ka ar nelielu brūci vai kādu citu veselības ķibeli, par kuru mēdz sacīt, ka tā “līdz kāzām sadzīs”, būs iespējams tikt galā jebkurā pasaules malā, bet vai esi aizdomājies, kas notiks, ja (tpfu, tpfu, tpfu) iegūsi kādu smagāku traumu un Tevi vajadzēs transportēt uz vietu, kur ir piemērotas iespējas veikt nepieciešamās manipulācijas? Varam pačukstēt priekšā – reizēm izdevumi šādos gadījumos sasniedz labas automašīnas cenu. Labas un jaunas automašīnas cenu.

Polises iegūšana ir laikietilpīgs processŠis apgalvojums ir patiess vien tad, ja laikietilpīgs process Tavā skatījumā ilgst dažas minūtes. Tieši tik ilgs laika posms nepieciešams, lai iegūtu sev nepieciešamo apdrošināšanas polisi. Procesu ievērojami atvieglo ceļojumu apdrošināšanas kalkulators, kas ļauj precīzi salīdzināt ceļojumu apdrošināšanas iespējas. Laiks, kad bija jāzvana paziņam-apdrošinātājam, lai tiktu sagatavots piedāvājums un vairākas stundas jāgaida rezultāts, ir aiz muguras!

Ceļojumu apdrošināšana pa vecuma grupām: labākā ceļojumu apdrošināšana tieši TevLai gan gadi ir tikai skaitlis un vecums ir relatīvs, kopumā vērtējot, katrai vecuma grupai ceļojumu apdrošināšanas polise ir nepieciešama nedaudz atšķirīga. Atrodi sev piemērotāko sadaļu, lai uzzinātu vairāk!

Ceļojumu apdrošināšana jauniešiem un to vecākiemCeļojumā dodoties jaunietim, apdrošināšanas polise ir teju obligāta – šajā vecumā, kā jau mēdz teikt, jūra ir līdz ceļiem, tāpēc par drošību padomāt jauneklim dažreiz aizmirstas. Iegādājoties polisi jaunietim, īpaši svarīgi pievērst uzmanību tādiem segumiem kā nelaimes gadījumi, kā arī civiltiesiskā atbildība. Ko katrs no šiem segumiem dod? Nelaimes gadījumu segumss nodrošina kompensāciju gadījumos, ja negadījuma rezultātā iestājusies nāve vai invaliditāte. Savukārt civiltiesiskā atbildība pasargā no izdevumiem, kas radušies, ja neapzināti gadījies nodarīt mantiskus vai miesas bojājumus un pret Tevi izvirzīta prasība.

Ceļojumu apdrošināšana studentiemNe velti tiek teikts, ka studiju laiks ir skaistākais laiks cilvēka dzīvē – tās ir neskaitāmas iespējas, un viena no tām ir arī ceļošana – galu galā tiek piedāvāti gan dažādi apmaiņas projekti, piemēram, “Erasmus+”, turklāt nereti tas ir pēdējais solis pirms “nopietnās dzīves”, un kādēļ gan to nepavadīt ceļojot? Iespējas taču ir tik dažādas – sākot ar tuvāko kaimiņvalstu apskatīšanu un beidzot ar tālām un eksotiskām zemēm, turklāt, pateicoties dažādām aplikācijām, tagad taču iespējams ceļot tik lēti. Izklausās, ka studentu ceļojumu ir vienkārši lieliski, vai ne? Ne gluži, jo, kā izrādās, tieši studenti ir visvairāk pakļauti dažādām likstām, it īpaši – zādzībām un laupīšanām. Tieši tāpēc ceļojumu apdrošināšana studentiem ir īpaši aktuāls jautājums.
Tā kā studentiem nereti nav sveša arī aktīvā un ekstrēmā atpūta, rūpīgi jāpadomā arī par šo aspektu. Ko darīt, ja vēl kārtīgi nezini, vai ceļojuma laikā metīsies ārā no lidmašīnas ar izpletni mugurā vai arī nodosies galvu reibinošiem piedzīvojumiem ar snovborda dēli vai slēpēm pie kājām? Arī šādos gadījumos polisē ieteicams iekļaut attiecīgo segumu – tas polisi padarīs dārgāku, bet gadījumā, ja tomēr nodosies kādai ekstrēmākai izklaidei un savainosi sevi, būsi ietaupījis žūksni naudas, un nodoties ekstrēmajām izklaidēm varēsi ar drošu sirdi.
Savukārt, ja uz ārzemēm dodies nevis atpūsties, bet gan studēt vai strādāt praksē, laiks, kuru pavadīsi ārpus savas valsts robežām, noteikti būs ilgāks. Šādos gadījumos piemērots risinājums var būt īpaši studentu vajadzībām izveidotās ceļojumu apdrošināšanas polises, kas nodrošina apdrošināšanu uz ilgāku laika sprīdi. Līdz ar to Tev katru dienu nebūs jājūtas tā, it kā uz katra stūra gaidītu ķibeles, kas var sagādāt lielus zaudējumus.

Ceļojumu apdrošināšana pieaugušajiemVisplašākais ceļojumu apdrošināšanas piedāvājums ir piemērots tieši pieaugušajiem. Kā izvēlēties piemērotāko polisi Tavām vajadzībām? Lielisks palīgs šādās situācijās ir mūsu apdrošināšanas kalkulators, taču, lai labāk saprastu, pie kuriem segumiem ielikt ķeksīti, izskaidrosim katra seguma darbības principu.

Aktīvā atpūta

Ja ceļojuma laikā grasies atpūsties sportiskā garā, noteikti iekļauj šo segumu savā apdrošināšanas polisē – pretējā gadījumā, ja traumu gūsi aktīvas atpūtas rezultātā, izdevumus nāksies segt no sava maciņa. Un atceries – aktīva atpūta ir arī pārgājieni pa kalnu takām, piedalīšanās tūroperatoru vai viesnīcas organizētos izbraucienos ar laivām vai divriteņiem, utt., tādēļ, ja visu atvaļinājuma laiku neesi paredzējis pavadīt pludmales smiltīs vai viesnīcā, šis segums ir viens no būtiskākajiem. Atsevišķi izdalītas tiek arī ziemas aktivitātes. Dažas apdrošināšanas kompānijas piedāvā atlīdzību arī tad, ja uz kalna pēkšņi būs atteicies darboties pacēlājs, nozudušas slēpes vai no kalna nokusis viss sniegs.

Pārvietošanās veidi

Pirms došanās ceļojumā nepieciešams norādīt arī to, ar kādiem transportlīdzekļiem grasies pārvietoties – lidmašīnu, prāmi, automašīnu, sabiedrisko transportu utt. Taču ņem vērā – ceļu satiksmes negadījuma sekas (kas parasti ir bojājumi īrētajai mašīnai u.tml.), neviena ceļojumu polise nesegs. Šādos gadījumos noderēs tā apdrošināšanas polise, ko mašīnas izīrētājs piedāvā iegādāties reizē ar mašīnas īri.

Civiltiesiskā atbildība

Vai atceries, kā “Emīla nedarbos” klājās filmas galvenajam varonim – mazajam Emīlam? Viņš gribēja tikai labu, taču bieži vien ar savu cenšanos tikai radīja zaudējumus un galvassāpes apkārtējiem. Taču dzīvē viss ir savādāk – ja Emīls parasti tika cauri sveikā ar nostrostēšanu, Tev, ceļojuma laikā kādam nejauši nodarot zaudējumus, var nākties plaši jo plaši atvērt maciņu. Šādām situācijām paredzēts civiltiesiskās atbildības segums – tas atlīdzina zaudējumus, ja pret Tevi tiks iesniegta prasība par netīšu miesas bojājumu un mantisku zaudējumu radīšanu. Tiesa gan, šis segums vairāku apdrošināšanas kompāniju ietvaros mēdz būt ar dažādiem nosacījumiem, tāpēc vienmēr rūpīgi iepazīsties ar konkrētās polises noteikumiem.

Juridiskā palīdzība

Šis segums garantē, ka gadījumā, ja ceļojuma laikā neapzināti veikta prettiesiska darbība, tiks segti izdevumi, kas saistīti ar juridisko palīdzību. Diezin vai, iekļūstot kādā ķibelē, Tu vēlēsies algot advokātu, tāpēc labāk arī pie šī seguma ielikt ķeksīti, it īpaši, ja dodies uz valsti, kur nepārzini vietējo likumdošanu. Interesants fakts – vai zināji, ka ir valstis, kurās vari nonāk cietumā tad, ja izmanto plastmasas maisiņu?

Medicīniskie izdevumi

Medicīniskajiem izdevumiem iespējams izvēlēties maksimālo limitu, kas var tikt izmaksāts par izdevumiem, iekļūstot nelaimes gadījumā vai pēkšņi saslimstot. Taču rūpīgi iepazīsties ar katra apdrošinātāja noteikumiem attiecībā uz medicīnisko izdevumu segumu – ja viens apdrošinātājs piedāvā tikai neatliekamo palīdzību, tad otram var būt iekļauta arī tehnisko palīglīdzekļu īre, optikas aizstāšana, drēbju mazgāšana pēc nelaimes gadījuma, ēdināšana slimnīcā, privātās slimnīcas izvēle un citi pakalpojumi. Medicīnisko izdevumu segums nodrošina arī repatriāciju, t.i., Tevis atgādāšanu mājās, ja pēc smagas traumas vai saslimšanas esi nokavējis lidmašīnu uz mājām vai nepieciešami īpaši transportēšanas apstākļi. Medicīnisko izdevumu segums nodrošina transportēšanu arī tad, ja noticis pats ļaunākais – veselības problēmas vai negadījums bijis letāls.

Nelaimes gadījumi

Nelaimes gadījumu segums sniedz naudas kompensāciju Tev vai labuma guvējam, ja nelaimes gadījuma rezultātā būs iestājusies nāve vai paliekoša invaliditāte. Šajā segumā izmaksa tiek veikta pēc konkrētās tabulas neatkarīgi no tā, kāda un cik dārga bijusi ārstēšana. Daži apdrošinātāji naudas izmaksas veic arī par traumām, piemēram, lauztu kāju. Tātad – ja salauz kāju ceļojuma laikā, medicīnisko izdevumu segums segs medicīnisko palīdzību ārvalstīs, bet par nelaimes gadījumu segumu kompensējamā summa vienkārši tiks pārskaitīta uz Tavu kontu.

Bagāža

Iedomājies situāciju – Tu dodies ceļojumā, kurā grasies nodoties ziemas priekiem Alpos. Esi iegādājies visu nepieciešamo inventāru – modernākās slēpes, ērtākos zābakus, modīgu kostīmu un, protams, ķiveri. Taču, ielidojot Francijā, lidostas darbinieki Tev paziņo, ka bagāža diemžēl aizkavēsies. Situācija, maigi sakot, neapskaužama, jo kompensācija pienākas tikai par pirmās nepieciešamības precēm. Apdrošinot bagāžu, tiek segti zaudējumi, kas rodas, ja bagāža tiek nozagta, nolaupīta, aizkavējas vai tiek bojāta. Taču ņem vērā – ziemas inventāram tiek piedāvāts atsevišķs segums!

Ceļojuma pārtraukšana/ nokavēšana

Lai cik ļoti Tu censtos visu prognozēt, līdz galam to izdarīt nav iespējams, un reizēm ceļojumu nākas pārtraukt pašā interesantākajā brīdī. Iemesli var būt dažādi – pēkšņas veselības problēmas Tev vai kādam no ģimenes locekļiem, ārkārtas situācija darba vietā u.c. Šādos gadījumos ceļojumu pārtraukšanas segums var atlīdzināt zaudējumus, kas saistīti ar šo aspektu. Savukārt, ja grasies ceļot ar pārsēšanos, izvēlies arī nokavēta tranzīta segumu. Tiesa gan – ņem vērā, ka attiecīgais segums būs spēkā tikai tad, ja starp lidojumiem ievērots minimālais pārsēšanās laiks. Šie laiki ir salīdzināti arī mūsu kalkulatora noteikumu izvilkumā, bet vienas lidostas ietvaros tās parasti ir divas stundas. Kāpēc tas ir tik svarīgi? Lētākie lidojumi bieži ir ar ļoti minimāliem pārsēšanās laikiem, piemēram, uz Ņujorku pārsēšanās Oslo mēdz būt 55 minūtes, un ar šo laika sprīdi var būt par maz, lai paspētu aizskriet līdz nākamajam reisam. Šādos gadījumos jānoskaidro pašas lidsabiedrības attieksme pret nokavēto reisu, lai uzzinātu, vai iespējams saņemt kompensāciju. Gadījumos, ja pārsēšanās laiks ir nedaudz īsāks par divām stundām, piemēram, viena stunda un 55 minūtes, labāk polisi pirkt laikus un pabrīdināt brokeri – ar apdrošinātāju ir iespējams mēģināt saskaņot izņēmumu, lai Tev nerastos lieki pārdzīvojumi tikai piecu minūšu dēļ!

Ceļojumu apdrošināšana senioriemVecumdienas ir īstais laiks, lai dotos iepazīt vēl neredzētas valstis un teritorijas. Aktīvās atpūtas vietā gan seniori parasti izvēlas nedaudz mierīgākas izklaides, taču tas nebūt nenozīmē, ka šādos gadījumos nav nepieciešama ceļojumu apdrošināšana – svarīgi ir saprast, kādiem aspektiem nepieciešams pievērst īpašu uzmanību.
Galvenā uzmanība, protams, jāpievērš medicīnisko izdevumu segmentam, kā arī ceļojuma pārtraukšanai un bagāžas apdrošināšanai.
Jārēķinās, ka senioriem paredzētā ceļojumu apdrošināšanas polise var izmaksāt vairāk, taču tam nevajadzētu atturēt no polises iegādes – izmantojot apdrošināšanas kalkulatoru, vienmēr iespējams atrast piemērotu polisi ar izdevīgiem nosacījumiem.

Ceļojumu apdrošināšana grūtniecēmJa grasies doties ceļojumā, esot stāvoklī, noteikti izmanto speciāli grūtniecēm paredzēto segumu. Izvēloties šo segumu, tiek segti medicīniskie izdevumi, kas radušies grūtniecības dēļ (piemēram, akūtas grūtniecības komplikācijas).
Taču, pirms izvēlēties piemērotāko ceļošanas apdrošināšanas polisi, nepieciešams rūpīgi izvērtēt iespējas doties ceļojumā, ņemot vērā gan pašsajūtu, gan arī konsultējoties ar ārstu. Tāpat jāizvērtē, vai ceļojuma galamērķī būs viss nepieciešamais – sākot ar vietu, kur kārtīgi atpūsties un izgulēties un beidzot ar piemērotu pārtiku.
Uzmanība jāpievērš arī drošībai – diezin vai došanās uz valstīm, kur iespējams iegūt dažādas slimības, piemēram, malāriju, ir labākā ideja māmiņai, it īpaši ņemot vērā, ka, esot stāvoklī, vairākas vakcinācijas, kas spēj pasargāt pret eksotiskām slimībām, grūtniecības laikā nedrīkst tikt lietotas.
Vēl pirms došanās ceļojumā dodies pie ārsta, lai saņemtu izziņu, ka ceļošanai nav nekādu medicīnisku ierobežojumu – šādu izziņu pieprasīs teju visi apdrošinātāji. Kā arī pirms polises iegādes jāpārbauda, līdz kurai grūtniecības nedēļai izdevumi tiks segti (šī informācija būs redzama arī noteikumu izvilkumā ceļojumu kalkulatorā). Ir apdrošinātāji, kuriem attiecīgais segums darbojas līdz 28. nedēļai, bet ir arī apdrošināšanas kompānijas, kas nodrošina segumu līdz pat 32. nedēļai. Svarīgi – aprēķini grūtniecības nedēļu ne tikai ceļojuma sākumā, bet arī tā beigās.