OCTA apdrošināšana – jautājumi un atbildes

Šajā sadaļā mēs esam apkopojuši atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem par OCTA, KASKO un citiem apdrošināšanas veidiem, kā arī par www.iizi.lv darbību. Lai uzdotu savu jautājumu, lūdzu, aizpildiet iizi apdrošināšanas jautājumu formu. Mūsu speciālisti iespējami īsā laikā nosūtīs atbildi uz Jūsu norādīto e-pasta adresi. Sākumā iesakām iepazīties ar atbildēm uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem.


Visbiežāk uzdotie jautājumi un atbildes
Kā policija pārbaudīs, vai man ir apdrošināšana, ja tās nebūs līdzi?
Pēc Latvijas likumdošanas OCTA polise brucot pa Latviju līdzi nav jāņem. Policija pārbauda polises spēkā esamību datu bāzē pēc automašīnas reģistrācijas numura.
Braucot uz ārzemēm OCTA polises oriģinālam jābūt līdzi. 
Vai pēc polises pasūtīšanas man būs iespēja polisi izdrukāt?
Jā. Lai arī Latvijas likumdošana paredz, ka polisei papīra formā autovadītājam nav jābūt, mēs pēc polises izrakstīšanas nosūtam polisi uz klienta norādīto e-pastu vai pa pastu.
 
Kur palikušas zaļās OCTA veidlapas?
No 2008. gada 1. jūnija Latvijas likumdošana paredz, ka OCTA polises vairs nav jādrukā uz zaļajām veidlapām. Pašlaik Apdrošinātāji var brīvi izvēlēties uz kāda tipa lapām polisi drukāt.
Kā saņemšu savu polisi, ja nedzīvoju Rīgā?
Polisi nosūtīsim pa e-pastu vai uz pasta adresi, kas nodrošina saņemšanu jebkurā vietā Latvijā.
Kā var apmaksāt OCTA polisi?
Pēc OCTA polises pasūtīšanas Jums tiks parādīti (kā arī nosūtīti uz epastu) IIZI konta numuri. Polises prēmiju, maksājuma mērķī norādot pasūtījuma un a/m valsts numurus, variet apmaksāt internetbankā vai jebkurā bankas filiālē.
 
No 10.11.2008 par OCTA polisi ir iespējams samaksāt arī ar bankas karti uzreiz pēc octa pasūtīšanas. Šajā gadījumā SIA IIZI apmaksu saņems nekavējoties un polise tiks izrakstīta ātrāk.
Kā es zināšu, ka mana OCTA polise jau stājusies spēkā?
Mūsu konsultanti ar Jums sazināsies tiklīdz polise būs stājusies spēkā. Šī iemesla dēļ ir svarīgi norādīt pareizu tālruņa numuru.
Ja nopirkta OCTA polise un auto tiek pārdots, kas notiek ar manu naudu?
Ja auto ir pārdots, Jums jāsazinās ar savu brokeri, vai zvanot +371 67227739 un jāizstāsta situācija. Brokeris lūgs iesniegt pārdošanu apliecinošu dokumentu (piemēram pieņemšanas - nodošanas akts) un palīdzēs Jums uzrakstīt iesniegumu apdrošināšanas kompānijai. Pārdošanas dokumentu kopā ar iesniegumu brokeris nogādās atbilstošajā sabiedrībā.
Pēc polises pārtraukšanas Jums ir tiesības saņemt naudu par neizmantoto periodu:
  • Apdrošināšanas sabiedrība atmaksā Jums naudu uz norādīto kontu (ieturot katrā Apdrošināšanas sabiedrībā noteiktos administratīvo izdevumu procentus)
  • Atlikušo līdzekļu daļu iespējams pārnest uz citu polisi atbilstošajā kompānijā.
Sakiet lūdzu, ja es pārskaitu naudu par OCTA apdrošināšanu un pēc 5 minūtēm jau braucu, vai mani nesodīs un vai polise būs stājusies spēkā.Paldies!
Pēc naudas pārskaitīšanas Jums ir jāsagaida konsultanta zvans. Konsultants paziņos, ka polise stājusies spēkā. Ja polise nepieciešama ļoti seidzami, lūdzam to apmaksāt ar bankas karti. Tā maksājumu saņemsim minūtes laikā. Ja vēlaties doties ceļā nekavējoties, pēc apmaksas ar bankas karti izdarīšanas, pazvaniet IIZI (+371 67227739) lai paziņotu par īpašu steidzamību.
Vai es varu apdrošināt mašīnu uz priekšu pirms termiņa beigām?
OCTA apdrošināšanu automašīnai var iegādāties mēnesi pirms iepriekšējās polises beigu termiņa.
kur var pieteikt negadijumu, ja zaudejumu nodarijis auto bez OCTA
Šādā gadījumā cietušajam ir jādodas uz Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas biroju un jāpiesaka negadījums.
 
Atlīdzība tiks izmaksāta un no vainīgā piedzīta regresa ceļā.
 
Sīkāka informācija - www.ltab.lv
 
Kāda nozīme ir riska klasēm, ko nozimē, ja ir rakstits " Jusu riska kategorija (Bonus - Malus klase ) ir 7. Vēlētos uzzināt vairāk informacijas par šo.
Bonus-Malus jeb riska klase parāda vadītāja riska klasi balstoties uz ceļu satiskmes negadījumiem.
 
Sākuma riska klase automašīnai un tās īpašniekam ir 6. Katru gadu, kas ir pavadīts bez izraisītiem ceļu satiksmes negadījumiem, kā arī apdrošinot auto vismaz 9 mēnešus, riska klase tiek paaugstināta par vienu. Pēc negadījuma, riska klase tiek samazināta par vienu vai vairākām kategorijām.
 
Riska klases pārrēķins notiek katru gadu, septembrī, no 2009. gada septembra - tas notiek automātiski.
 
Vairāk informācijas - www.ltab.lv
Kur var uzzinat vai masinai ir vel apdrosinasana ja ir pazudusi peedeja apdrosinasanas lapa?
Informāciju par savu OCTA polisi iespējams saņemt Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas biroja mājas lapā www.ltab.lv.
 
Ja polisi esat iegādājies IIZI, lūdzam zvanīt 67227739 un mūsu speciālisti Jums palīdzēs.
Vai IIZI OCTA ir iespējams nopirkt brīvdienās?
IIZI speciālisti OCTA polises izraksta katru darba dienu no 9.00 - 18.00.
 
Brīvdienās, svētku dienās un ārpus darba laika, pagaidām polises nav iespējams izrakstīt.
 
 Ja Jūsu pasūtījums tiks saņemts ārpus darba laika, polise tiks izrakstīta nākamajā darba dienā.
 
 
 

Atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem:


Ja neatradāt atbildi uz savu jautājumu, tad aizpildiet iizi apdrošināšanas jautājumu formu un mēs atbildēsim uz Jums personīgi uz norādīto e-pasta adresi.