Lasi, Uzzini,Apdrošini!

Apdrošināšana ir GrECo.

KRITISKĀ SASLIMŠANA – TEV IR IESPĒJA SEVI PASARGĀT!

KRITISKĀ SASLIMŠANA – TEV IR IESPĒJA SEVI PASARGĀT!   Dzīve ir skaista, ja vien vari pats par sevi parūpēties un arī parūpēties par saviem mīļajiem. Taču ne vienmēr dzīvē visu var paredzēt! Kritiskās saslimšanas kā Vēzis, Miokarda infarkts, Trieka, Paralīze, Laimas slimība, HIV, Multiplā skleroze, un citas nopietnas slimības, ir tikai daļa, kas var skart […]

"Lasīt vairāk"
Tevi uztrauc OCTA cenu pieaugums? Uzzini par to vairāk!

Lai piedalītos ceļu satiksmē, OCTA polise ir obligāta, bet pēdējā laikā par to dzirdam ne tās labākās ziņas – polises cena paliek arvien lielāka. Kāpēc tā un ko iesākt, lai par polisi nāktos izdot pēc iespējas mazāk? Iegūsti atbildes uz šiem jautājumiem raksta turpinājumā!

"Lasīt vairāk"
Elektroenerģijas patēriņš – kā to samazināt?

Tu vēlies uzzināt, kā samazināt rēķinu par elektrību? IIZI blogs sniedz Tev nepieciešamo informāciju, lai, nezaudējot komfortu, izdevumi samazinātos.

"Lasīt vairāk"
Kā atrast lētākos aviobiļešu piedāvājumus? Te ir atbildes!

Esi nolēmis iegādāties aviobiļetes? Izlasi IIZI blogā esošos padomus, lai Tu zinātu, kā atrast visizdevīgākos piedāvājumus!

"Lasīt vairāk"

Kas var būt labāks par ceļojumu! Ilgi un rūpīgi plānots vai spontāns pēdējā brīža piedāvājums – nav būtiski, jo ceļošana, izraušanās no rutīnas rada tik daudz pozitīvu emociju un jaunu pieredzi. Tā palīdz uzlādēt baterijas, lai baudīt varētu arī ikdienu.

Foto: Pixabay.com

Tu izplāno galapunktu, saliec maršrutu.. Izdomā, kā nokļūsi galamērķī un rezervē biļetes.. Tu atrodi naktsmājas (vismaz pirmajai dienai :)) un rezervē.. Izplāno, ko ņemsi līdzi, ko pirksi uz vietas. Kā pavadīsi skaistās atvaļinājuma dienas.. Pašās beigās atceries par apdrošināšanu..

Iespējams tu sāc spriest:
– Vai man to vajag? Kas īsti ir ceļojumu apdrošināšana un ko tā man dos? Cik tas maksā?

..tu sāc skatīties. Piedāvājumu ir daudz un salīdzināmie saraksti gari. Kas tad īsti ir nepieciešams?

Diemžēl nav tā, ka slimības, vīrusi, nelaimes gadījumi un traumas dodas atvaļinājumā tieši tajā pašā laikā, kad tu. Tāpēc ir vērts pret šiem nepatīkamajiem gadījumiem apdrošināties. Tu iespējams nodomā:

– ..bet es sēdēšu tikai viesnīcā un sauļošos pie baseina.

Arī tas var būt scenārijs – mēs nezinām, kādi ir kondicionieri viesnīcā un vai tie nepiepūtīs akūtu angīnu ar augstu temperatūru. Un slidenās baseina malas.. varbūt labāk apdrošināties.

Ja ceļo pa Eiropu, noteikti atceries par EVAK karti. To var saņemt bez maksas un tā garantē, ka saņemsi bezmaksas medicīnas aprūpi tādā pašā līmenī, kā tā tiek nodrošināta konkrētās Eiropas valsts vietējiem iedzīvotājiem. BET. Ceļojumu apdrošināšana kompensēs arī maksas pakalpojumus, transportēšanu un nogādās tevi mājās, ja slimošana ievilksies un nokavēsi ieplānoto atpakaļceļu vai ārstu slēdziena rezultātā nedrīkstēsi doties mājās ar ieplānoto transportu (šo segumu apdrošināšanā sauc par repatriāciju). Iesaku tomēr salīdzināt arī apdrošinātāju noteikumus – kāds piedāvā vairāk, kāds mazāk. IIZI kalkulatora salīdzinājumā priekš tevis esam salikuši + un -, lai vieglāk izvēlēties labāko.

Foto: Pixabay.com

Laikam nesēdēšu pie baseina vien..

Šķiet ir pašsaprotami, ka dodoties slēpot ir jāizvēlas īpašs segums slēpošanai. Šis likums joprojām ir spēkā. Bet arī vasaras ceļojumos – ja gatavojies būt aktīvāks un iesaistīties, piemēram, kūrorta organizētā raftingā, doties pastaigās kalnos un tamlīdzīgi – atzīmē, ka nodarbosies ar aktīvo atpūtu. Vairākiem apdrošinātājiem šis segums cenu nesadārdzina, tomēr polisē tam jābūt atzīmētam. Plānojot aktīvo atpūtu, noteikti paskaties, ko katrs apdrošinātājs tajā iekļauj vai neiekļauj. Kad IIZI kalkulatorā sarēķināsi cenas, tieši virs tām būs poga “Noteikumu salīdzinājums”. Nospiežot to, varēsi visu apdrošinātāju noteikumus salīdzināt ērti un ātri.

Foto: Pixabay.com

Ko ņemsi līdzi?

Nākošais jautājums ir par bagāžu. Vissvarīgāk bagāžu apdrošināt ir tad, ja pārvietojies ar lidmašīnu ārpus Eiropas un ne ar Eiropas aviokompānijām. Eiropas lidsabiedrībām tev ir jānodrošina dažādas tiesības, piemēram, par nozaudētu bagāžu jāizmaksā kompensācija aptuveni 1220€. Noderīgu informāciju par aviopasažieru tiesībām atradīsi šeit.

Tomēr aviokompānijai nav pienākuma maksāt kompensāciju par sabojātu bagāžu – to vari saņemt no apdrošinātāja. Papildus apdrošinātājs kompensēs arī nepieciešamo preču iegādi vai īri, ja bagāža būs aizkavējusies.

Īsi sakot – ja ceļo tikai ar rokas bagāžu un pie tam Eiropas robežās, domā divreiz, vai bagāžas apdrošināšanu ir vērts iekļaut. Tomēr, ja lido ar reģistrēto bagāžu, ja ceļojumā ir savienotie reisi vai bagāža ir ļoti vērtīga, labāk apdrošini to. Un atkārtošos 🙂 Ja bagāžu iekļausi, iesaku salīdzināt arī apdrošinātāju noteikumus – kāds piedāvā vairāk, kāds mazāk. IIZI kalkulatora salīdzinājumā priekš tevis esam salikuši + un -, lai vieglāk izvēlēties labāko.

Foto: Pixabay.com

Lidmašīna? Ar pārsēšanos?

Tu Oslo izlec no lidmašīnas, kas tehnisku iemeslu dēļ Rīgā aizkavējusies, aizskrien līdz nākamajai lidmašīnai, kas tevi vedīs uz sapņu pilsētu Ņujorku un… Gate is closed. Vai vēl trakāk – tu piezemējies Venēcijā, aizbrauc līdz ostai un.. kruīza kuģis, ar kuru biji paredzējis 9 dienas baudīt Vidusjūru, jau ir pie horizonta.. Ko nu?

Ja ceļojuma apdrošināšanā ir iekļauts nokavēts tranzīts tad varēsi neuztraukties. Apdrošinātājs palīdzēs nokļūt galamērķī vai nogādās tevi uz kruīza kuģa nākamo pieturu. BET. Jāievēro divi svarīgi nosacījumi – laikam no viena transporta pienākšanas līdz otra atiešanai ir jābūt pietiekamam. Lidojumiem no vienas lidostas tās parasti ir vismaz divas stundas. Tāpēc izpēti iebraukšanas / izbraukšanas laika grafikus un apdrošinātāju nosacījumus pirms biļešu iegādes. Otrs – nokavēta tranzīta segums vairākiem apdrošinātājiem ir spēkā tikai tad, ja polisi pērc vismaz 8 dienas pirms ceļojuma. Dari to laicīgi.

Ja lidosi, sevišķi ārpus Eiropas, varbūt vērts polisē iekļaut arī lidojuma aizkavēšanās segumu. Eiropā daļēji tevi pasargās iepriekš minētās aviopasažieru tiesības, tomēr apdrošināšanas segums var būt plašāks.

Bet ja nu nokavēju?

Atgriežoties pie tā, ka ne visu varam kontrolēt un paredzēt.. Ceļojums tuvojas, bet tu pēkšņi smagi saslimsti un nevari braukt.. vai transporta līdzeklis, ar kuru dodies uz izbraukšanas vietu cieš ceļu satiksmes negadījumā un tu nokavē izbraukšanu. Var gadīties, ka tev esot prom, Latviju pārsteidz orkāns un tavai mājai ir norauts jumts.. jāatgriežas cik ātri iespējams!

Lai pasargātu sevi no tādiem un līdzīgiem gadījumiem, iekļauj polisē ceļojuma pārtraukšanas un anulēšanas segumu. Rūpīgi pārliecinies, ka segums atbilst tavām vajadzībām, jo tas dažādiem apdrošinātājiem ļoti atšķiras. Sevišķi svarīgi šo segumu izvēlēties ir tad, ja ceļojumu apmaksā ļoti laicīgi un rezervāciju atcelšanas nosacījumi nav tie draudzīgākie.

Foto: Pixabay.com

Zilonis trauku veikalā

Pat tad, ja neesi kā zilonis trauku veikalā, iespējams civiltiesiskās apdrošināšanas segums var noderēt. Tu dodies vīna tūrē, jūs apskatiet dārgos Francijas vīnus un promejot griežoties tu ar somu aizķer Domaine Leflaive Montrachet Grand Cru pudeli.. kas ir apmēram sešarpus tūkstošus vērta.. Vai viesnīcā. Neveikla kustība paslīdot, vannas istabas krāns ir nolauzts, ūdens šļācas uz visām pusēm un tu vienkārši stāvi šokā, nezinādams ko darīt.. Ja gribi būt pasargāts no situācijām, kad netīšām nodari zaudējumus citas personas veselībai vai mantai, segumu sarakstā atrodi un ieķeksē arī civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu.

 

Tātad, kā ceļot droši ar labu ceļojumu apdrošināšanu? Izvērtē savus riskus un iekļauj polisē to, kas tev tiešām ir svarīgi. Tā ne tikai būsi pasargāts, bet arī ietaupīsi naudu. To varēsi iztērēt garšīgajā itāļu gelato vai spāņu tapās 🙂

 

Mēs parūpēsimies, lai Tu saņemtu pašu labāko risinājumu!